Vysavač do bazénu může být i ruční

Když si pořídíte domů bazén, a je v zásadě jedno, jaký bude mít tvar, velikost, barvu, zda bude zapuštěný nebo nadzemní, vždy se budete muset postarat o kvalitu vody na koupání. S tou souvisí celá řada úkonů a pro nezkušeného amatéra to může být skutečně velmi tvrdý oříšek. Voda je životodárná tekutina a nevyužíváme ji pouze my, lidé, ale slouží jako přirozené životní prostředí pro rozmnožování a životní cyklus bakterií, vodních řas a dalších drobných organismů. Jakmile ponecháte vodu ve stojaté nádobě, například v sudu, začne již po velmi krátké době měnit barvu, začne zapáchat vlivem rozkládajícího se biologického materiálu, a pokud byste se chtěli do takové vody ponořit, natož se v ní delší dobu koupat, riskujete závažné zdravotní problémy.

kruh na hladině v bazénu

K příslušenstvím, která se starají o čistotu vody v bazénu, patří chlorové desinfekční tablety, aktivní kyslík, UV lampa, filtrační okruh s čerpadlem a nádobou s papírovým nebo pískovým filtračním médiem, a také bazénové vysavače.

holčička v bazénu

Bazénový vysavač https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac zbavuje nečistot bazénové dno na podobném principu, jako je tomu u vysávání koberců. Vysavače se podle konstrukčního typu připojují buď k původní filtraci, anebo disponují vlastním filtračním mechanismem. Podle způsobu práce se dělí na zcela automatické (robotické), poloautomatické a ruční.

Ruční vysavače nejsou podřadné

Ruční bazénový vysavač se může zdánlivě jevit jako něco méněcenného, spíše provizorního a využitelného pouze ve výjimečných situacích, kdy nemáme jinou možnost, ale ve skutečnosti se toto tvrzení nezakládá na pravdě. Ruční vysávací nástavce se nasazují na teleskopickou tyč a připojují k filtračnímu okruhu, a je-li čerpadlo dostatečně výkonné, vysávání dna bude účinné úplně stejně, jako u jiných typů vysavačů. Nevýhodou je pouze čas, který tím musíte strávit, ovšem na druhou stranu vám prospěje fyzický pohyb, takže je tato nevýhoda poměrně dobře vyvážena.