České Budějovice jsou rájem pro cykloturisty

Pokud se vás někdo zeptá, jak si představujete ráj, odpovíte na otázku svérázným způsobem, typickým pro vaše názorová přesvědčení a životní styl. Každý si totiž představuje ráj úplně jinak. Kupříkladu sběratel pivních tácků by se nejraději viděl v obrovském skladu plném tácků z celého světa, akvarista by si možná ráj představoval jako prostor s obřími akvárii, a cykloturista malebnou krajinu plnou podnětů, která jej bude neustále překvapovat úžasnými přírodními scenériemi.

České Budějovice

Krajina plná podnětů, s překrásnými přírodními úkazy kolem vás, je Českobudějovicko, Třeboňsko a Českokrumlovsko. Všechny tři oblasti na sebe navazují a chcete-li je mít na dosah, zajistěte si ubytování v některém z penzionů v Českých Budějovicích a okolí.

Sokolský ostrov v Českých Budějovicích

Poloha samotného města je velmi výhodná, stačí nahlédnout do podrobnější turistické mapy a bude vám jasné, že lze odtud podnikat každý den hvězdicově https://www.oriental.cz/ vedené trasy, pokaždé jiným směrem a do odlišných míst. Nebudete se tu nudit a bude vám pak možná týden připadat příliš krátký na to, abyste tu prozkoumali vše, co vás zajímá.

Vltava v Rožmberku nad Vltavou

A chcete-li tip na místa, která byste neměli ponechat stranou zájmu, pak bychom vám mohli doporučit kromě měst Třeboň a Český Krumlov i vrchol Blanského lesa Kleť, Krásetín, Třísov, klášter Zlatá Koruna, zříceninu hradu Dívčí Kámen, hrad Rožmberk nad Vltavou, údolí řeky Vltavy v úseku od Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou, zámek Hlubokou nad Vltavou, a na Třeboňsku pískovny u Suchdola nad Lužnicí a u Veselí nad Lužnicí, Chlum u Třeboně a rybník Hejtman, Nadějskou rybniční soustavu, největší český rybník Rožmberk, Novou řeku s památníkem Emy Destinové, Stráž nad Nežárkou, zámeček Jemčina, jez Pilař na Lužnici, rybník Vyšehrad, Rozvodí Staré a Nové řeky, Novořecké močály, Starou řeku, rybník Vítek, osadu Stará Hlína a osadu Stříbřec.