Kindergeld – co vše zařídit?

Tušíte vůbec, co všechno je zapotřebí vyběhat a zařídit abyste v Německu dostali pravidelné příspěvky na dítě? Pokud to nevíte a netušíte, mohla bych vám to povědět z vlastní zkušenosti. Já totiž žiji v Německu. A osobní zkušenosti jsou vždycky mnohem lepší, než nějaké naučené fráze, co myslíte? Já si to myslím teda takhle. Příběh se začíná před třemi měsíci, kdy se mi narodila nádherná dcerka jménem Sofinka. Všichni jsme z ní byli úplně odvaření a paf. Všechny si totiž dokáže získat jediným pohledem. A čím více roste, tím více se do ní zamilováváme. I když možná už to ani asi více nejde…

blok

Samozřejmě jsme začali zařizovat všechno kolem formuláře kindergeld (příspěvků na dítě). Museli jsme doložit rodný list dcery, různé informace, jako kdy byla narozená, kde pracuje můj přítel a já a tak dále. A hádejte co? I po takovém vyřizování nám příspěvek na dítě nepřišel s tím, že ještě prý potřebují něco doplnit. No http://www.suip.cz/_files/suip-19cc607fde488efbdc6842b5ea46da92/7_postup-ktery-musi-povinny-subjekt-dodrzovat.pdf to bylo něco. Tak my vše vyřizujeme do posledního papíru, aby nám nic nechybělo a oni si nás pozvou znova?

podpis formuláře

Možná by to někomu nevadilo, protože věci rád vyřizuje, někomu to naopak ale může hodně vadit, jako třeba mně. A po všech těch vyřizováních jsme vlastně museli začít s vyřizováním znovu. A proč? Jen proto, že to oni neumí zařídit?

Někdo má možná pozitivní zkušenosti, já mezi ně bohužel ale nepatřím. A hádejte co. Dceři budou zítra tři měsíce a doteď ani jeden příspěvek na dítě nepřišel. Je jasné, že to pak všechno přijde za ty neodeslané měsíce, ale i tak. Člověka to prostě naštve, když se snaží a stejně všechno musí dělat znovu. Ale to by asi nebyl život, kdyby bylo všechno lehké a všechno by šlo snadno, takže jediné, co mi zbývá, je, se nad to povznést. Pokud máte stejnou zkušenost, zkuste se nad to, prosím, povznést nějak taky, i když je to těžké..