Podle čeho si vybrat pergolu, která vám poskytne pohodlí i soukromí, po kterém toužíte? Máte hodně možností!

Pergoly poskytují na zahradě soukromí, ale i další cenné výhody. Odpočinek ve stínu nebo klidné posezení u domu kdykoliv. Jakou mohou mít podobu?

Podle čeho si vybrat pergolu, která vám poskytne pohodlí i soukromí, po kterém toužíte? Máte hodně možností!

Při výběru pergoly na svou zahradu je možné zaměřit se na materiál, velikost i její provedení, je toho opravdu hodně, nad čím můžete popřemýšlet. Pergoly se dají stavět do volného prostoru, ale využít můžete i toho, že se pergola dá postavit již k hotové stavbě, třeba ke zdi domu. Obojí může mít výhody, záleží na tom, jak máte navrženou zahradu a samozřejmě na tom, kde máte volné místo. Vybírat můžete i z různých velikostí, barev a samozřejmě si můžete dopřát i něco navíc.

dřevěná pergola

Ochrana proti slunci i dešti

Posezení na zahradě je pro každého majitele domu se zahradou jakousi samozřejmostí. Kdo by nechtěl trávit čas venku, relaxovat nebo se bavit na čerstvém vzduchu. Bez pergoly ale můžete být ohroženi sluncem, ale i deštěm. Pergoly https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany vás ochrání, ovšem je třeba promyslet to, z jakého materiálu si necháte pergolu postavit a vyrobit. Zde je řada možností také a asi nejlepší je, řídit se tím, v jakém stylu máte zhotovený dům a vybavenou zahradu. Určitě by pergola měla celkový design doplnit a zacelit. Dřevo je materiálem, který nikdy neomrzí, ale již k výrazně moderním stavbám se úplně hodit nemusí, pak jsou na řadě hliníkové pergoly. U hliníkových pergol se dá volit řešení stínění v podobě bočních nebo střešních lamel a v takovém případě si můžete sami korigovat zastínění.

konstrukce pergoly

Pro používání i po setmění

Zjednodušeně se dá říci, že pergoly mohou být různě velké, volit můžete i barvy a to kam ji postavíte. Pak už je zapotřebí dořešit zastínění, popřípadě to, jak bude udělána střecha pergoly. A můžete se pustit do jejího vybavování. Pod pergolou najdeme typicky posezení, křesílka, židle a samozřejmě stůl. Ovšem myslete i na další doplňující věci. Třeba na to, že pergolu budete moci používat i po setmění, když ji kvalitně osvětlíte. V tomto případě se hodí malé bodové LED světýlka, lampiony nebo rovnou světelné řetězy, které dodají pergole romantický vzhled.

A jakou verzi kouzelné zahradní pergoly zvolíte vy?