Ve formě po celý rok

Zhubnout do plavek se v lednu a se sílícími slunečními paprsky v zádech zdá snadnější než si novou životosprávu udržet s příchodem podzimu. Špíček navíc už se schová pod teplý svetr, čerstvé ovoce se pomalu mění v koláče, osvěžující voda s citronem v horkou čokoládu, vánoční čas s cukrovím se nezadržitelně blíží a naše silná vůle oslabuje.

Pokud takové kolečko absolvujete každý rok, možná je načase udělat radikální změnu. Někdy k tomu stačí opravdu, třeba si nastavit svoji životosprávu tak, aby byla dlouhodobě udržitelná. Mnoho lidí ve snaze rychle zhubnout a dobře vypadat v plavkách dělá jednu zásadní chybu. Nasadí totiž drastickou dietu, která není dlouhodobě udržitelná. Ať už z hlediska živin, které do těla dostáváte, nebo z hlediska psychiky, kdy se vám „zdravé“ jídlo začne rychle protivit.

sandwich s metrem

Základem jsou kvalitní a vyvážené porce jídla, v takových časových rozestupech, aby vás zbytečně netrápil hlad a mlsná. V takových případech mnoho lidí potom sáhne po nezdravých, a bohužel často i vysoko kalorických, svačinkách. Jenže pokud jste během dne v poklusu, máte hodně práce a nemáte čas si chystat si jídlo na celý den, je to nesnadný úkol, se jim vyhnout. Na jaře a v létě je to snadnější, to je kolem spousta čerstvého ovoce nebo lehkých salátů, po kterých můžete sáhnout, ale chladné měsíce roku takovému stravování moc nepřejí.

Řešením pro vás mohou být dietní koktejly, známé také pod názvem nutriční drinky. Jejich složení vám pomůže zahnat hlad, příprava i konzumace je snadná rychlá a hlavně, malé balení můžete mít vždy u sebe. Stačí jenom smíchat s vodou a vaše svačinka je na světě. Koktejl je sestaven jako nutričně vyvážená náhrada jídla, kterou můžete mít vždy po ruce.

zeleninové koktejly

Na první pohled se jedná o drobnost, ale ve skutečnosti to může znamenat velkou změnu pro váš stravovací režim. Už se vám nestane, že ve spěchu koupíte a sníte dvě koblihy, nebo budete naopak o hladu od snídaně až do večeře, protože jste neměli čas si nachystat kvalitní jídlo. Díky nutričním drinkům můžete mít letní formu snadno po celý rok.