Ploty bývají dobrá věc

Z minulosti naší země nejednou nemáme zrovna dobré zkušenosti s ploty. Mnozí z nás ještě stále pamatují železnou oponu, která obepínala naši západní hranici, https://www.novinky.cz/domaci/454562-dyje-si-meni-hranice-ceske-republiky-podle-sveho.html a měli jsme tu třeba i koncentrační tábor, o kriminálech už ani nemluvě. Takže tu ploty často nebývaly pro naše dobro, ale naopak proto, aby se dal náš lid spíše a snáze šikanovat. Na čemž ale pochopitelně nenesly vinu ony ploty, za to mohli vždy jenom konkrétní lidé, respektive konkrétní politické režimy. Ploty jim v tom jenom automaticky pomáhaly, protože ty tu přece byly a jsou od toho, aby lidi a území oddělovaly.

primitivní plot

Ale ploty nemusí vždy jenom škodit tak, jak bylo popsáno. Ploty mohou mít i nejednu příležitost lidem prospět. A to podobným způsobem, jako třeba ona zmíněná železná opona. Tedy mohou pomáhat bránit tomu, aby se někam dostávali lidé, kteří tam nemají co pohledávat, respektive aby lidé odnikud jen tak lehce neodcházeli, pokud se tak nemá dít. Takovými ploty se pak může rovněž chránit majetek před odcizováním nebo ničením, člověk si může rovněž zajistit svůj klid, když chce být na místech, jež jsou jeho, sám nebo jenom s vítanými hosty…

Ploty jsou prostě často důležité. Sice nás lidi rozdělují, ale také tím nejednou přispívají k našemu sblížení. Protože když má každý jistotu, že mu to jeho, co má oplocené, nikdo nevezme, nepoškodí ani nezneužije, má hned kladnější vztah k ostatním.

kovový plot

Ale plot si pochopitelně musíme správně vybrat, aby nám prokázal dobrou službu, ne každý plot se hodí pro každou příležitost. Jsou místa, kde stačí jenom malý a žádnou překážku neznamenající plůtek, ale jsou i místa, jež má plot změnit pomalu v nedobytnou pevnost, a také by měly ploty plnit určitou estetickou funkci. A tak se vybírá z různých materiálů i vzhledů. A kdekomu přicházejí vhod betonové ploty Lanškroun, které poslouží snad v každém ohledu, k zabránění něčímu vstupu stejně jako k uspokojení estetických požadavků svého majitele.