Vánoční svátky prožité na horách

Někteří lidé nikdy v životě netrávili Vánoce na horách https://apartmanymax.cz/ubytovani/, zatímco jiní prakticky po celý život. Jistě jste pochopili, že do té druhé skupiny patří například starousedlíci, kteří se narodili a prožili celý život v Rokytnici nad Jizerou, a nepovažují horský terén za něco výjimečného. Prostě si zvykli, že léto je tu chladnější, a v zásadě příjemnější, než extrémní vedra v nížinách, zejména ve městech, a zároveň přijímají fakt, že v zimě tu obvykle napadne sníh, a že bílé Vánoce bývají na horách v podstatě pravidlem.

Vánoce na horách

Vánoce na horách však může prožít každý, jde jen o to zajistit si tu včas ubytování a pozměnit svůj životní náhled poněkud jiným směrem. Jinými slovy to znamená nebýt tolik konzervativní, nelpět na svém obývacím pokoji a vánoční výzdobě vlastního bytu a výzdobu provést například v horské chatě či penzionu. Nikdo vám nebude bránit v tom mít tu vyzdobený vánoční stromek a stejně tak prožít sváteční večer plný dárků, cukroví a slavnostní štědrovečerní večeře.

hrnek ve sněhu

Vánoční svátky v horských oblastech mají ještě další výhody:

Smog – na horách je čisté ovzduší a nestává se tu pravidlem, že by vás tu zastihla smogová situace podobně, jako je tomu například na Ostravsku.

Stres – předvánoční shon si můžete odpustit. Nakupujte dárky v předstihu, např. již na podzim, a pečení cukroví také můžete zmírnit nebo zcela oželet. Mimochodem, víte, že se dá cukroví nakoupit i v prodejnách zdravé výživy, z celozrnné mouky, mnohem zdravější, než z té bílé? A na horách se stres spíše vytrácí, není tu prakticky žádný automobilový provoz a hustota obyvatel je tu také mnohem nižší, než ve městech.

Pohyb – ten si tu můžete dopřát ve větší intenzitě, než v městských oblastech, a nemusíte zrovna lyžovat. Ono mnohdy postačí, když se tu budete procházet pěšky a zdolávat kopcovitý terén, což vám nesmírně prospěje.