Propracujte se ke zdravé prostatě

Onemocnění prostaty je novodobým strašákem mužů zejména středního a vyššího věku, a jakmile se u někoho objeví první příznaky nějakého defektu, bývá to poměrně často důvodem k panice a urychlené snaze situaci řešit. To je celkem pochopitelné, ale měli bychom si v první řadě uvědomit, že nejdůležitější je prevence.

problémy s prostatou

Zaměřte se na stravu – o důležitosti přiměřeného pohybu v lidském životě se jistě není nutné zmiňovat, my bychom se tentokrát měli zaměřit na stravovací režim. Ten má totiž na správnou funkci prostaty zásadní vliv.

V první řadě byste měli začít organismus řádně vyživovat a nikoli konzumovat pouze pochutiny a stimulanty. Buněčná výživa je základ a bez ní to nikam nedotáhnete. Skoncujte s alkoholem a s kouřením a s pitím kávy, tím musíte bezpodmínečně začít. Pak omezte konzumaci masa a mléčných výrobků s výjimkou těch zakysaných a zařazujte postupně kvalitní BIO luštěniny. Namísto bílého pečiva jezte celozrnné. Vyhýbejte se bílému rafinovanému cukru ve všech podobách a výrobcích. Dopřejte si celozrnnou rýži, pohanku a quinou. Jezte pravidelně čerstvé ovoce a zeleninu v celistvé podobě z prověřených, nejlépe BIO zdrojů. Namísto sádla a másla či margarínů preferujte rostlinné oleje lisované za studena a dopřejte si také různé druhy ořechů a mandle. Vítaným pomocníkem na prostatu jsou rajčata (v BIO kvalitě), protože obsahují velmi prospěšnou látku s názvem lykopen.

muž a žena

Bylinky na prostatu

Na zlepšení situace v případě zbytnělé prostaty se v lidovém léčitelství osvědčily bylinky, z nichž některé dobře znáte a možná je míjíte na svých toulkách krajinou. Jednou z nich je docela obyčejná kopřiva. Pravidelné pití odvaru z kopřiv může přinést překvapivě velmi dobré výsledky. K podobnému efektu se lze propracovat i s lichořeřišnicí, která je mimochodem i velmi dekorativní pnoucí rostlinou.

Při vyhledávání klíčových slov zvětšená prostata bylinky erectmax.cz se vám může zobrazit i velmi známá bylina, resp. rostlina, zakrslá palma se svérázným názvem Saw palmetto neboli česky Serenoa plazivá.