Proč si koupit dům v Chorvatsku?

Koupě nemovitosti v zahraničí se v dnešní době může zdát jako rozumný krok. Trh nemovitostí v České republice je nestálý, ceny jsou často nadsazené vysoko oproti skutečné ceně nemovitosti a kvalitní nemovitosti za rozumné ceny jsou v podstatě nedostatkovým zbožím. Ne ve všech zemích je ale situace stejná, proto, pokud chcete investovat do nemovitosti, poohlédněte se po době v zahraničí.

pláž

Rozhodně vám doporučujeme dívat se na nemovitosti v zemích Evropské unie. Majitel nemovitosti je chráněn v tomto případě zákony EU, které platí i v České republice a hodně mu to usnadní veškerou byrokracii. Samozřejmě, můžete si koupit i nemovitost mimo EU, ale počítejte s tím, že celý proces bude o dost komplikovanější.

Jestli máte tendence v budoucnu nemovitost pronajímat, určitě je vhodné vybrat si destinaci, kde se hojně vyskytují turisté. Z tohoto hlediska se jeví jako ideální Chorvatsko. Jedná se o zemi, kterou ve velkém navštěvují v období léta čeští turisté, což znamená výhodu pro vás. Přece jen, bude se vám lépe jednat s vašim krajanem, i skrze jazykovou bariéru. Spousta Čechů dá také při pronájmu sídla na dovolenou přednost někomu, kdo mluví stejným jazykem, jako oni, aby mohli bez problémů a nedorozumění vyřešit všechny potřebné náležitosti.

dům

Spousta firem a společností dnes již nabízí prodej nemovitostí v Chorvatsku. Můžete mezi nimi najít opravdové skvosty, nově postavené či zrekonstruované s ideálním umístěním na dosah pláže. Přitom ceny zůstávají stále velmi příznivé. V Chorvatsku ještě pár let zpátky téměř nebylo možné koupit si dům, pokud jste byl cizinec. Chorvaté se tomu velmi bránili. Dnes to už možné je, ale stále není trh s touto nabídkou nijak přeplněn, takže určitě neváhejte a investujte do své nové nemovitosti co nejdříve, dokud ještě máte z čeho vybírat. Určitě nebudete litovat.