Mobilní dům, to je také zahrada

Někteří lidé, co se rozhodují o bydlení v mobilní, celoroční dřevostavbě, využívají stávající lokality, aby mobilním domem nahradili původní rekreační objekt. Tento model je také obvykle nejjednodušší řešení, bez komplikací a potíží spojených s pořízením vhodného pozemku. Do hry zasahuje i nesporný fakt znalosti místního prostředí, sousedských vztahů a také jistých h návyků, které si lidé vybudovali za dobu, co tu žijí nebo sem dojíždí.

bosá dívka na zahradě

Rekreační pozemky někdy bývají upravované neuvěřitelným způsobem, vhodné prostředí s dostatečnou vlhkostí vzduchu, v blízkosti vodních ploch a říčních toků, mívá dobré mikroklima a dostatek záporných iontů, a tak tu lze poměrně snadno vysazovat okrasné dřeviny, pěstovat skalničky a udržovat hustý, příjemný trávník, ideální pro chůzi naboso.

sekačka na trávu

Pro každého, kdo se jezdí rekreovat na chalupu v takovémto prostředí, představuje volný víkend skutečný balzám, a teď si představte, že máte před sebou možnost ukončit typický městský život a začít žít v rekreační oblasti trvale. Po celý rok v zóně klidu, stranou od městského chaosu a stresujícího způsobu života.

Mobilní domy to umožňují poměrně snadno, vystačíte tu pouze s vlastním zdrojem pitné vody ze studny a s přípojkou elektrické energie, všechno ostatní už lze jednoduše zařídit jako součást příslušenství. Může se vám tu hodit střešní fotovoltaika, s níž lze i ohřívat vodu v bojleru, kuchyňský sporák je možné připojit na propan-butanovou desetikilovou láhev a odpad svézt do septiku, který už jste pravděpodobně měli na chatě k dispozici.

Levné mobilní domy jsou uvnitř velmi komfortní, s veškerým potřebným zázemím pro celoroční pobyt, lze je vytápět krbovými kamny s výměníkem, takže pak nepotřebujete ani přípojku zemního plynu a obejdete se i bez drahého vytápění elektrokotlem či elektrickými přímotopy.