Máte rádi ořechy?

Na světě existuje pěkná řádka ořechů. Někdo miluje vlašské ořechy, někdo nedá dopustit na kešu, další miluje pistácie… Ořechů je opravdu obrovské množství, a obecně jsou plné zdravých omega kyselin a tuků. Proto jsou vhodné i při dietě – zasytí a nepřiberete po nich. Tedy pokud jich nesníte denně kilo. Mají opravdu široké využití. Kromě přímé konzumace z nich můžete udělat třeba koláč, a dokonce se z nich vyrábí i alkoholické nápoje. Oblíbeným alkoholickým nápojem vyrobeným z ořechů je mandlový likér, též někdy nesprávně označovaný jako mandlovice. Nejde totiž o slivovici z mandlí, ale o likér. Jak se vyrábí?

strom mandle

Mandlový likér se vyrábí tak, že se ty nejlepší mandle macerují v nějakém druhu pálenky. Mandle pustí své výrazné aroma, barvu i chuť, a výsledkem je jedinečný likér, který milují muži i ženy. U nás jej najdete od lokálních výrobců. Mandle pochází z věhlasného mandlového sadu v Hustopečích, takže o kvalitě není třeba pochybovat. Najdete u nás běžné likéry, ale i skutečné skvosty, které se hodí jako luxusní dárek, protože některé druhy mandlového likéru zrály v dubových sudech, což jim na chuti velmi přidalo.

ořechy mandle

To bychom nebyli my, abychom neměli něco speciálního
Protože se specializujeme na výrobu a distribuci jedinečných alkoholických nápojů, najdete u nás i limitované edice, a to právě i v podobě limitovaného mandlového likéru. Můžete ochutnat třeba příchuť višně nebo kávy. Chuť se popsat nedá, ta se musí vyzkoušet. Dopřejte si lahev vynikajícího mandlového likéru, který vám šlechta chuťové pohárky a zlepší náladu. Díky jeho skvělé chuti jej můžete použít na flambování, nebo na polití zmrzliny. Jde o produkt, který nikde jinde nekoupíte. Vyzkoušejte ho, a uvidíte, že jste našli nový produkt, který bude mít možná svoje stálé místo ve vašem domácím baru. Rozhodně za to stojí.