Dovolená s pronajatým vozem v tuzemsku nebude žádná nuda

Někteří lidé dávají přednost tuzemské rekreaci zejména kvůli úsporám financí a považují svá rozhodnutí za určitý ústupek, neboť se domnívají, že pouze u moře nebo v Alpách to bude mít potřebnou úroveň. Rádi bychom vám však prokázali, že to tak vůbec být nemusí, a že to mnohdy může být právě naopak. Dovolená v České republice s vozem z autopůjčovny v Milovicích může nabrat působivý spád i v místech, kam https://firemnividea.eu/videa/dokumentarni-filmy/skrytou-svycarskou-krajinou-2/ se moc zájemců zrovna nehrne, a to spíše z neznalosti.

Posel z Liptákova

Říká vám něco jméno „Jára Cimrman“? S velkou pravděpodobností tuto vysněnou postavu budete znát, spojuje zesnulého Ladislava Smoljaka se Zdeňkem Svěrákem a s dalšími protagonisty jednoho z nejnavštěvovanějších pražských divadel a jedna z cimrmanovských epizod se odehrává na sever od Prahy, v krajině, kam bychom vás chtěli pozvat. Liptákov je pochopitelně smyšlený, každopádně děj vyprávění vás zavede k řece Jizeře, do Železného Brodu, Tanvaldu, Jiřetína pod Bukovou, Desné a Smržovky, tedy obcí a měst v srdci Jizerských hor.

Škoda 110 R Coupé

Smržovka

Všechna výše jmenovaná sídla spojuje jeden společná bod – hora s názvem Tanvaldský Špičák, jedna z nejzajímavějších dominant tamní krajiny, která je zdánlivě stranou zájmu turistického ruchu, ale to je dáno tím, že většina výletníků směřuje do sousedních Krkonoš. Jizerské hory jsou přitom v některých ohledech přívětivější, hezčí a romantičtější.

Jizerské hory

Máte-li rádi romantické procházky nebo projížďky autem krajinou v teplém letním počasí, ale i v babím létě nebo na jaře, vydejte se právě sem.

Doporučit bychom vám mohli například ve Smržovce velmi fotogenický železniční viadukt, který je častým námětem pro velkoformátové kalendáře, dechberoucí skalní vyhlídku Finkstein, Urbanovu Křížovou cestu, Muzeum panenek, skokanské můstky v Horních Lučanech a Muzeum výroby dřevěných hraček v Jiřetíně pod Jedlovou, v areálu bývalé továrny Tofa, kterou mnozí pamětníci znají z doby socialismu.