Není bazén jako bazén – Vybírejte obezřetně a budete opravdu spokojeni!

Pokud hledáte ideální bazén na svou zahradu, nebudete mít výběr asi úplně jednoduchý. Vyrábí se dnes mnoho bazénu, ale který zaujme právě vás?

Není bazén jako bazén – Vybírejte obezřetně a budete opravdu spokojeni!

Váš sen je mít na zahradě bazén? Bazénů se na trhu objevuje celá řada, mohou být zapuštěné i nadzemní, malé, velké, široké i tenké, kulaté nebo obdélníkové, mohou mít ale i specifické tvary, silnou a výkonnou ale i slabší filtraci a mohou být vyrobené z různých materiálů. Je toho hodně, co při výběru musíte brát v potaz a nad čím musíte přemýšlet, než nějaký bazén vyberete. Samozřejmě ale asi každý chce, aby jeho bazén hlavně, co nejdéle vydržel. Proto se zaměřte i na materiál, který by měl být odolný a měl mít opravdu dlouhou životnost.

čistá voda v bazénu

Chcete si i zaplavat?

Začít by se ale mělo rozměry bazénu, tedy určitě musí mít každý, kdo vybírá nový bazén, představu o tom, kolik místa na své zahradě pro bazén najde. Menší bazény jsou vhodné pro každého, kdo není náročný a nepotřebuje si jít každé ráno zaplavat. Také v případě, že bazén chcete jen pro děti, je lepší přemýšlet nad bezpečím a v tom případě jsou vhodnější bazény nadzemní, do těch dítě nikdy nespadne, když si bude například na zahradě hrát. U nadzemních bazénů ale nikdy neočekávejte zázraky, jde o bazény zpravidla menší, s malou hloubkou, tyto bazény jsou vhodné pro osvěžení, ne na plavání.

Jste-li ale náročnější a místo na své zahradě máte, nebo chcete do bazénu investovat, aby vám vydržel delší dobu, vybírejte zapuštěné bazény bazenygluc. Je třeba ještě dodat, že bazény nadzemní nemají dlouhou životnost a po pár letech se vždy musí vyměnit za nový model, ani materiál není tak odolný. U zapuštěných a zejména plastových zapuštěných bazénů ale máte jistotu větší kvality i delší životnosti. Zapuštěné bazény jsou obvykle i větší, mohou být široké, mají větší hloubku a podle vašich preferencí i dostatečně dlouhé na to, aby se v nich dalo plavat.

plavkyně v bazénu

Bazény na dlouhá léta

U zapuštěných bazénů se již předem počítá s tím, že budou budovány na delší čas a vydržet pak mohou i desítky let. Samozřejmě se životnost může po čase odvíjet i podle toho, jaký materiál jste zvolili, kolik jste do bazénu investovali či jak jste se o něj starali.

Bazény jsou pro radost, ale péči vyžadují a to stálou a pečlivou.