Levná hypotéka

Víte, že existují hypotéky bez registru? Já abych se tedy vám přiznala, já jsem na tom vůbec nevěděla. Měla jsem zato, že existuje pouze jenom jeden druh hypotéky, který je takový, že jsi zajdete do banky a požádáte o hypotéku. Navíc jsem taky myslela, že žádost o hypotéku je opravdu jednoduchá, jako třeba, když žádáte obyčejnou půjčku anebo si chcete udělat paušál. Nikdy bych netušila, že to trvá tak dlouho, někdy až několik měsíců. Tohle vím díky bratrovi. Bratr si totiž chtěl vzít se svou přítelkyní hypotéku, aby si mohli koupit jeden malý domek.

Hypoték je mnoho druhů.

Nebyl to ani moc extra drahý domek, byl skoro v rekonstrukci, takže bratr si říká, že hypotéku s přítelkyni dostanou, protože to je levný dům. Hypotéky bez registru si bratr vyhlédl, když mu jeho kamarád řekl, že jsou nejlepší. Protože jeho kamarád měl taky hypotéku bez registru, se kterou byl jeho kamarád opravdu moc spokojený. Tak si bratr řekl, že když má kladné reference, tak taky hypotéku bez registru zkusí.

Existují i levné hypotéky.

A tak si zašel do banky. Tam mu řekli, že bohužel na hypotéku nedosáhne, že má nízký příjem. Byl z toho v šoku, protože si bratr myslel, že mají s přítelkyní opravdu hodně peněz ze zaměstnání. Nakonec to dopadlo tak, že si o hypotéku musel žádat asi až o půl roku později, až mu zvedli plat a jeho přítelkyní taky. Nakonec tedy až po roce dopadlo všechno skvěle a můj bratr s přítelkyní už konečně mají hypotéku a taky jejich vysněný dům. Nevěděla jsem, že žádost o hypotéku někdy trvá taky rok, někdy taky více. Řekla, že jsem si, že až budu se svým přítelem někdy v budoucnu žádat o nějakou hypotéku, že zkusím nějakou jinou hypotéku. Protože hypotéka bez registru je docela složitá víc, než jsem si myslela. Ale třeba jsem se zmínila o hypotéce bez registru špatně a za tu dobu, třeba za rok, už to bude všechno jiné.