Exotická zvířara

Vždycky mě zajímala věda a všechno kolem toho. Nikdy bych si nedokázala představit, že bych nemohla číst nebo se dívat například na zajímavé pořady o přírodě nebo něco podobného. Už jako malá holka jsme milovala, když mi maminka nebo otec předčítali knihy, které jsem měla moc ráda. Ráda jsme později četla knihy sama. A jakmile jsme se naučila skvěle část, tak jsem moc ráda předčítala knihy svým rodičům. Nevím, jestli je to bavilo nebo jestli mě poslouchali z povinnosti, aby mi neublížili, ale mě to bavilo, byla jsem to já. Ale musím vám říct, že to nebyly úplně obyčejné knihy. Vy si jistě myslíte, že jsem třeba v osmi letech četla ještě pohádkové nebo třeba taky zamilované knihy. Tak to vůbec nebyla pravda. Moc mě bavilo číst vědecké knihy, a to hlavně knihy s přírodovědnou tematikou, jako například knihy o zvířatech.

Zvířata mě fascinují.

Jistě znáte skvělé knihy, které se týkají života zvířat. A nejvíce mě baví zvířata v Africe. Je to vážně věda zjistit něco blíže o životě afrických zvířat. Taky jsme později zjistila, že život afrických zvířat není úplně růžový, jak jsem si myslela. Měla jsme za to, že když je tam stále krásně teplo a nikde žádná auta nebo smog, tak že se tam ta zvířata musí mít skvěle. Jenomže opak byl pravdou. Sice ano, díky vědeckým knihám jsem se dozvěděla, že je tam krásně teplo, vždyť je to Afrika. Jenomže je taky někdy opravdu velký problém tam najít vodu. 

Sloni jsou úchvatní.

Někdy tam ta zvířata úplně zbytečně umírají, že nemohlo najít dostatek vody. A proto jsem si řekla, že to nebude úplně jednoduché. takže žít v Africe jako zvíře bych opravdu nechtěla. Ovšem ale mě stále africká zvířata zajímala, a to z pohledu vědeckého, dokonce jsme se taky rozhodla, že v budoucnu budu chtít studovat veterinární školu, kde se později taky budu specializovat na exotická zvířata. Taková věda by mě vždycky bavila. a v našem státě není dost takových vědců, aby rozuměli exotickým zvířatům. Možná bych taky potom možná dostala práci v zoo, a to by mě moc bavilo. Nicméně, ale taky musím dbát na to, abych se na nějakou speciální vědeckou školu dostala, myslím, že to nebudu úplně jednoduché.