Chci si pořídit Akita Inu. Co potřebuji vědět?

Před pořízením psa je rozhodně dobré si zjistit vše o daném psovi, pakliže se jedná o dané plemeno, protože podle plemena psa poznáme, jaké má vlastnosti, jedno plemeno totiž nemá tak moc odlišné znaky v chování a bývá většinou jeden znak, který je stejný pro všechny jedince s daným plemenem. Musíme si zjistit, jestli se pes hodí pro lidi, se kterými se pes bude setkávat, musíme si zjistit, jak je náročný pro chov, protože si psa nepořizujeme proto, abychom si s ním hráli, ale aby byl náš společník a pokud chceme, aby byl šťastný, což samozřejmě chceme, je třeba se o něj pořádně starat a věnovat mu tolik času, kolik zrovna potřebuje.

shiba inu

Každé plemeno je jinak náročné pro chov a jelikož třeba pochází z jiné části světa, kde bylo zvyklé na jiné podmínky, je třeba díky tomuto vývoji hold psovi podmínky přizpůsobit a chovat se tak, aby se měl pes nejlépe, on se nám opravdu přizpůsobit nemůže. Vy si ho kupujete, a proto se vyžaduje od vás, abyste si pečlivě zjistili, co potřebuje a jakým způsobem se o něj musíte starat. Někteří jedinci potřebují zvláštní péči, a proto si vše ještě PŘED KOUPÍ musíte zjistit, abyste stihli vše pečlivě připravit, jedině tak bude pes šťastný a bude rád, že je zrovna ve vaší rodině a u vás.

akita inu

Pokud jste se rozhodli si pořídit psa Akita Inu, roztomilého chlupatého miláčka, rozhodně byste měli vědět, že i tento chlupatý obr potřebuje dost velkou péči, a to zejména právě hlavně o probíranou srst, kterou je potřeba česat a starat se o ni, aby byla pořád tak zářivá a nádherná, jak má být. Psi jsou vhodní do rodin s dětmi a jsou to velmi chytrá a spolehlivá zvířata. Vyhrávají často výstavy, musíte mít však psa s papíry, a proto se nebojte investovat do tohoto chlupáče. Cena Akita Inu bude v tomto případě vyšší, váš pes ale bude vyhrávat výstavy. Stane se velmi oblíbený, protože tak krásného psa nejde nemít rád a neobdivovat. Navíc znáte jeho rodokmen, což je dobré znát.